Tävlinginformation

Ranking
Klass AR TR  Par / Trio Tävlar för T4 T3 T2 T1 T0 Tot
Fullständiga och sökbara rankinglistor hittar ni på Dans.se
 
Inga par/trior har erhållit några rankingplaceringar
 
Kommande tävlingar
Datum Tävling Discipliner K Ort Arr #
 
2024-05-25 Vårbuggen BRR R/N Luleå LBS
2024-06-01 KDC Open Performing Arts PART N Karlskoga KDC
2024-06-27+ SM-veckan 2024 TIO/DD/PART/HH/Break X/? Västerås MAR
2024-09-14 WETTERNBUGGEN GP BRR N Motala WETT 1
2024-09-14 Independence Cup DD R/N/X Lidköping IDSK
2024-09-15 Wetternswingen BRR/WcS R/N/X Motala WETT
2024-09-15 DM Östra BRR X Motala WETT
2024-09-21 Elite DanceSport trophy 2024 TIO/PD N Göteborg GED
2024-09-21 KDC Open hiphop edition HH N Karlskoga KDC
2024-09-28 Pepparrotsbuggen BRR N Enköping, Fjärdhundrahallen ENA
2024-09-28 DM Stockholm Uppland BRR X Enköping Fjärdhundrahallen ENA
2024-09-28 Stars of Performing Arts PART N Tidaholm DVT
2024-10-12 Växjöbuggen GP BRR N Växjö JDC 1
2024-10-12 Art Dance Discochallenge DD R/N Falköping ArtD
2024-10-19 Mälarsnurren ITT BRR R/N Kolbäck MÄLAR
2024-10-19 Mälarswingen BRR N Kolbäck MÄLAR
2024-10-19 Mälarmästerskapen BRR X Kolbäck MÄLAR
2024-10-19 Aros Dance Trophy 2024 TIO N Västerås ABLC
2024-10-26 Ulricabuggen BRR/PD N Ulricehamn DKB 1
2024-10-27 Pepparrotssnurren BRR R/N Enköping ENA
2024-10-27 Bogesundsbuggen BRR R/N Ulricehamn DKB
2024-10-27 Bogesundsbuggen (lag) BRR X Ulricehamn DKB
2024-11-09 Halloweenbuggen GP BRR N Umeå UDI
2024-11-09 Halloweensnurren (FS-UK-ITT) BRR R/N Umeå UDI
2024-11-09 Hip Hop Grand Prix Växjö -Gsl ed1. HH N Växjö SHOUT
2024-11-09 Mevalin Performing Arts Cup PART N Norrtälje GKIF
2024-11-16 Autumn Classic Dancesport Championship 2024 TIO N Norrköping ADK
2024-11-16 DM Bergslagen BRR X Kumla DKDM
2024-11-16 Jailhouse Rock BRR/PD N Kumla DKDM
2024-11-23 Lussekattsbuggen (ITT) - Tierp OLAND
2024-11-23 Pepparkaksbuggen (N) - Tierp OLAND
2024-11-23 DM Sydöstra Danssportförbundet BRR X Växjö DSW
2024-11-23 KDC Open DD R/N Karlskoga KDC
2024-11-30 MÖLDK Challenge Cup TIO N Mölndal MölDK
2024-12-25 UTBILDNINGSDEMO BRR/DD N Stockholm Demoklubb
2025-01-18 Stockholm Winter Dancesport Festival 2025 TIO N Stockholm ADK
2025-02-22 Jönköpings Trofén GP BRR N Jönköping JSDK
2025-03-01 Swedish Open TIO N Göteborg MAGIC
2025-03-15 Elite DanceSport Spring trophy 2025 TIO/PD N Göteborg GED
2025-04-05 Lilla Solnapokalen TIO N Solna SSDK
2025-04-26+ Förbundsmöte - ingen tävling möjlig - Stockholm DSF
2025-04-26+ Give Some Love - Växjö SHOUT
2025-05-03 Dansmix Cup C,D,E TIO N Falkenberg DDM
2025-05-03 Dansmix Cup A,B TIO N Falkenberg DDM
2026-02-28 Swedish Open - Göteborg MAGIC
2026-04-11+ Give Some Love - Växjö SHOUT
2026-04-18+ Förbundsmöte - ingen tävling möjlig - Stockholm DSF
2027-04-03+ Give Some Love - Växjö SHOUT
2027-04-17+ Förbundsmöte - ingen tävling möjlig - Stockholm DSF
2028-04-22+ Give Some Love - Växjö SHOUT
2028-04-29+ Förbundsmöte - ingen tävling möjlig - Stockholm DSF
Resulta

Tävlingsresultat från 2023-05-23 till 2024-05-23.

  Klass Plats UP Tävlande

2024-05-10  -  SM I dans BRR 2024, Skövde

BVM Dennis Werme & Josefin Liljenrud (BLÅA)
BVM Conrad Lindström & Matilda Lindgren (BLÅA / UBSS)
BVM Freddy Sandberg & Hanna Nylander Strömberg (BLÅA / LBH)
BWV Conrad Lindström & Cajsa Weinemo (BLÅA / DKB)

2024-04-07  -  Jailhouse GP, Kumla

BVN Conrad Lindström & Matilda Lindgren (BLÅA / UBSS)
BVN Dennis Werme & Josefin Liljenrud (BLÅA)
BVN William Persson & Elina Lind (BLÅA / LBH)
BVN Freddy Sandberg & Hanna Nylander Strömberg (BLÅA / LBH)
BVN Mattias Enochsson & Catharina Carlsson (LBH / BLÅA)
BWVN Conrad Lindström & Cajsa Weinemo (BLÅA / DKB)

2024-04-06  -  World Cup Kumla

BWM Conrad Lindström & Cajsa Weinemo (BLÅA / DKB)

2024-04-06  -  Nordiska Mästerskapen 2024, Kumla

BWM Conrad Lindström & Cajsa Weinemo (BLÅA / DKB)
BuM Conrad Lindström & Matilda Lindgren (BLÅA / UBSS)

2024-03-16  -  Rocksulan GP, Karlstad

BVN Freddy Sandberg & Hanna Nylander Strömberg (BLÅA / LBH)
BVN William Persson & Elina Lind (BLÅA / LBH)
BVN Mattias Enochsson & Catharina Carlsson (LBH / BLÅA)
BVN Conrad Lindström & Matilda Lindgren (BLÅA / UBSS)
BGN Joakim Renner & Jonette Renner (BLÅA / HDF)
BWVN Conrad Lindström & Cajsa Weinemo (BLÅA / DKB)
RVN S Conrad Lindström & Matilda Lindgren (BLÅA / UBSS)

2024-02-24  -  Jönköpings Trofén GP (INSTÄLLD!)

BGN Joakim Renner & Jonette Renner (BLÅA / HDF)
BVN Freddy Sandberg & Hanna Nylander Strömberg (BLÅA / LBH)
BVN William Persson & Elina Lind (BLÅA / LBH)
BVN Conrad Lindström & Matilda Lindgren (BLÅA / UBSS)
BVN Dennis Werme & Josefin Liljenrud (BLÅA)
BVN Mattias Enochsson & Catharina Carlsson (LBH / BLÅA)

2023-11-11  -  Bogesundsbuggen (I), Ulricehamn

BJITT/BVITT William Persson & Felicia Fransson (BLÅA / ÖDF)

2023-11-11  -  Ulricabuggen (N), Ulricehamn

BVN Mattias Enochsson & Catharina Carlsson (LBH / BLÅA)
BVN Dennis Werme & Josefin Liljenrud (BLÅA)

2023-10-28  -  Linbuggen GP (N), Linköping

BVN Freddy Sandberg & Hanna Nylander Strömberg (BLÅA / LBH)
BVN Conrad Lindström & Matilda Lindgren (BLÅA / UBSS)
BWVN S Conrad Lindström & Cajsa Weinemo (BLÅA / DKB)

2023-10-21  -  Lakritsbuggen (N+UC), Malmö

BVN Mattias Enochsson & Catharina Carlsson (LBH / BLÅA)
BVN Freddy Sandberg & Hanna Nylander Strömberg (BLÅA / LBH)
BVN Dennis Werme & Josefin Liljenrud (BLÅA)
BVN Max Svensson & Julia Ström Nilsson (BLÅA)
BSN Thord Jönsson & Maria Sönnerljung (BLÅA / ÖDF)

2023-10-21  -  Distriktscupen (Final) (X+I), Malmö

BVX Dennis Werme & Josefin Liljenrud (BLÅA)
BSITT Joakim Renner & Jonette Renner (BLÅA / HDF)
BSITT Bo Jönsson & Marie Lundberg Skog (BLÅA)
BSX Thord Jönsson & Maria Sönnerljung (BLÅA / ÖDF)
BVX Max Svensson & Julia Ström Nilsson (BLÅA)
BVX Mattias Enochsson & Catharina Carlsson (LBH / BLÅA)

2023-10-21  -  Skånebuggen (I+FS), Malmö

BJITT/BVITT/BSITT/BGITT Joakim Renner & Jonette Renner (BLÅA / HDF)
BJITT/BVITT/BSITT/BGITT Bo Jönsson & Marie Lundberg Skog (BLÅA)

2023-10-21  -  Jack n Jill Bugg (X JnJ), Malmö

BJJ Catharina Carlsson (BLÅA)

2023-10-21  -  Utmaningen Bugg (X All), Malmö

BX Joakim Renner & Jonette Renner (BLÅA / HDF)
BX Max Svensson & Julia Ström Nilsson (BLÅA)
BX Thord Jönsson & Maria Sönnerljung (BLÅA / ÖDF)
BX Bo Jönsson & Marie Lundberg Skog (BLÅA)
BX Dennis Werme & Josefin Liljenrud (BLÅA)
BX Mattias Enochsson & Catharina Carlsson (LBH / BLÅA)
BX Freddy Sandberg & Hanna Nylander Strömberg (BLÅA / LBH)

2023-10-21  -  DM SHDSF (M), Malmö

BVM Freddy Sandberg & Hanna Nylander Strömberg (BLÅA / LBH)
BVM Dennis Werme & Josefin Liljenrud (BLÅA)
BVM Mattias Enochsson & Catharina Carlsson (LBH / BLÅA)
BVM Max Svensson & Julia Ström Nilsson (BLÅA)
BSM Thord Jönsson & Maria Sönnerljung (BLÅA / ÖDF)

2023-10-14  -  SHDSF Distriktscupen deltävling 3 (X), Lund

BSX Thord Jönsson & Maria Sönnerljung (BLÅA / ÖDF)
BVX Max Svensson & Julia Ström Nilsson (BLÅA)
BVX Mattias Enochsson & Catharina Carlsson (LBH / BLÅA)
BVX Dennis Werme & Josefin Liljenrud (BLÅA)

2023-10-14  -  Lundasnurren - Utmaning slow-bugg (X All)

BX Thord Jönsson & Maria Sönnerljung (BLÅA / ÖDF)
BX Bo Jönsson & Marie Lundberg Skog (BLÅA)
BX Mattias Enochsson & Catharina Carlsson (LBH / BLÅA)
BX Dennis Werme & Josefin Liljenrud (BLÅA)

2023-10-14  -  Lundasnurren - Utmaning bugg (X All)

BX William Persson & Felicia Fransson (BLÅA / ÖDF)
BX Max Svensson & Julia Ström Nilsson (BLÅA)
BX Erik Svensson & Saga Mattsson (BLÅA)
BX Joakim Renner & Jonette Renner (BLÅA / HDF)
BX Thord Jönsson & Maria Sönnerljung (BLÅA / ÖDF)
BX Bo Jönsson & Marie Lundberg Skog (BLÅA)
BX Mattias Enochsson & Catharina Carlsson (LBH / BLÅA)
BX Dennis Werme & Josefin Liljenrud (BLÅA)

2023-10-14  -  Lundasnurren (I)

BGITT/BSITT Joakim Renner & Jonette Renner (BLÅA / HDF)
BGITT/BSITT Bo Jönsson & Marie Lundberg Skog (BLÅA)
BVITT William Persson & Felicia Fransson (BLÅA / ÖDF)
BVITT Erik Svensson & Saga Mattsson (BLÅA)

2023-10-07  -  Jublieumssnurren GP (N), Odenhallen, Falköping

BVN Conrad Lindström & Matilda Lindgren (BLÅA / UBSS)
BVN Freddy Sandberg & Hanna Nylander Strömberg (BLÅA / LBH)
BVN Mattias Enochsson & Catharina Carlsson (LBH / BLÅA)
BWVN S Conrad Lindström & Cajsa Weinemo (BLÅA / DKB)

2023-09-23  -  Jiversbuggen (I), Växjö

BSITT/BGITT 2 / 3 Joakim Renner & Jonette Renner (BLÅA / HDF)

2023-09-23  -  Växjöbuggen GP (N)

BVN Mattias Enochsson & Catharina Carlsson (LBH / BLÅA)
BVN Freddy Sandberg & Hanna Nylander Strömberg (BLÅA / LBH)

2023-09-09  -  PiratenPokalen 2023 Utmaningen Slowbugg (X All), Sjöbo

BX 2 / 14 Dennis Werme & Josefin Liljenrud (BLÅA)
BX 6 / 14 Thord Jönsson & Maria Sönnerljung (BLÅA / ÖDF)
BX 8 / 14 Christer Jönsson & Linda Anderholm (VOLL / BLÅA)

2023-09-09  -  PiratenPokalen 2023 Utmaningen Bugg (X all), Sjöbo

BX 2 / 27 Dennis Werme & Josefin Liljenrud (BLÅA)
BX 19 / 27 Christer Jönsson & Linda Anderholm (VOLL / BLÅA)
BX 19 / 27 Thord Jönsson & Maria Sönnerljung (BLÅA / ÖDF)
BX 19 / 27 Joakim Renner & Jonette Renner (BLÅA / HDF)
BX 19 / 27 William Persson & Sofie Ivarsson (BLÅA)

2023-09-09  -  PiratenPokalen 2023 SHDSF Distriktscupen deltävling 2 (X), Sjöbo

BVX 1 / 4 Dennis Werme & Josefin Liljenrud (BLÅA)
BSX 3 / 10 Thord Jönsson & Maria Sönnerljung (BLÅA / ÖDF)

2023-09-09  -  PiratenPokalen 2023 (I), Sjöbo

BVITT 4 / 4 William Persson & Sofie Ivarsson (BLÅA)
BSITT/BGITT 5 / 6 Joakim Renner & Jonette Renner (BLÅA / HDF)

2023-06-03  -  Timmelesnurren, Ulricehamn

BVC 14 Dennis Werme & Josefin Liljenrud (BLÅA)
Datum Tävling Discipliner K Ort Arr #
 
2024-05-25 Vårbuggen BRR R/N Luleå LBS
2024-06-01 KDC Open Performing Arts PART N Karlskoga KDC
2024-06-27+ SM-veckan 2024 TIO/DD/PART/HH/Break X/? Västerås MAR
2024-09-14 WETTERNBUGGEN GP BRR N Motala WETT 1
2024-09-14 Independence Cup DD R/N/X Lidköping IDSK
2024-09-15 Wetternswingen BRR/WcS R/N/X Motala WETT
2024-09-15 DM Östra BRR X Motala WETT
2024-09-21 Elite DanceSport trophy 2024 TIO/PD N Göteborg GED
2024-09-21 KDC Open hiphop edition HH N Karlskoga KDC
2024-09-28 Pepparrotsbuggen BRR N Enköping, Fjärdhundrahallen ENA
2024-09-28 DM Stockholm Uppland BRR X Enköping Fjärdhundrahallen ENA
2024-09-28 Stars of Performing Arts PART N Tidaholm DVT
2024-10-12 Växjöbuggen GP BRR N Växjö JDC 1
2024-10-12 Art Dance Discochallenge DD R/N Falköping ArtD
2024-10-19 Mälarsnurren ITT BRR R/N Kolbäck MÄLAR
2024-10-19 Mälarswingen BRR N Kolbäck MÄLAR
2024-10-19 Mälarmästerskapen BRR X Kolbäck MÄLAR
2024-10-19 Aros Dance Trophy 2024 TIO N Västerås ABLC
2024-10-26 Ulricabuggen BRR/PD N Ulricehamn DKB 1
2024-10-27 Pepparrotssnurren BRR R/N Enköping ENA
2024-10-27 Bogesundsbuggen BRR R/N Ulricehamn DKB
2024-10-27 Bogesundsbuggen (lag) BRR X Ulricehamn DKB
2024-11-09 Halloweenbuggen GP BRR N Umeå UDI
2024-11-09 Halloweensnurren (FS-UK-ITT) BRR R/N Umeå UDI
2024-11-09 Hip Hop Grand Prix Växjö -Gsl ed1. HH N Växjö SHOUT
2024-11-09 Mevalin Performing Arts Cup PART N Norrtälje GKIF
2024-11-16 Autumn Classic Dancesport Championship 2024 TIO N Norrköping ADK
2024-11-16 DM Bergslagen BRR X Kumla DKDM
2024-11-16 Jailhouse Rock BRR/PD N Kumla DKDM
2024-11-23 Lussekattsbuggen (ITT) - Tierp OLAND
2024-11-23 Pepparkaksbuggen (N) - Tierp OLAND
2024-11-23 DM Sydöstra Danssportförbundet BRR X Växjö DSW
2024-11-23 KDC Open DD R/N Karlskoga KDC
2024-11-30 MÖLDK Challenge Cup TIO N Mölndal MölDK
2024-12-25 UTBILDNINGSDEMO BRR/DD N Stockholm Demoklubb
2025-01-18 Stockholm Winter Dancesport Festival 2025 TIO N Stockholm ADK
2025-02-22 Jönköpings Trofén GP BRR N Jönköping JSDK
2025-03-01 Swedish Open TIO N Göteborg MAGIC
2025-03-15 Elite DanceSport Spring trophy 2025 TIO/PD N Göteborg GED
2025-04-05 Lilla Solnapokalen TIO N Solna SSDK
2025-04-26+ Förbundsmöte - ingen tävling möjlig - Stockholm DSF
2025-04-26+ Give Some Love - Växjö SHOUT
2025-05-03 Dansmix Cup C,D,E TIO N Falkenberg DDM
2025-05-03 Dansmix Cup A,B TIO N Falkenberg DDM
2026-02-28 Swedish Open - Göteborg MAGIC
2026-04-11+ Give Some Love - Växjö SHOUT
2026-04-18+ Förbundsmöte - ingen tävling möjlig - Stockholm DSF
2027-04-03+ Give Some Love - Växjö SHOUT
2027-04-17+ Förbundsmöte - ingen tävling möjlig - Stockholm DSF
2028-04-22+ Give Some Love - Växjö SHOUT
2028-04-29+ Förbundsmöte - ingen tävling möjlig - Stockholm DSF

Scrolla till topp