Tävlinginformation

Ranking
Klass AR TR  Par / Trio Tävlar för T4 T3 T2 T1 T0 Tot
Fullständiga och sökbara rankinglistor hittar ni på Dans.se
 
Bugg Vuxen 4 Conrad Lindström & Matilda Lindgren BLÅA / UBSS 4.0 4.0 4.0 12.0
Dubbelbugg Vuxen - Benjamin Österlund, Conrad Lindström & Matilda Lindgren UBSS / BLÅA 1.0 1.0
Boogie Woogie Vuxen - Conrad Lindström & Cajsa Weinemo BLÅA / DKB 2.0 3.0 5.0
 
Kommande tävlingar
Datum Tävling Discipliner K Ort Arr #
 
2022-08-20 Rocksulebuggen BRR N Karlstad RS
2022-08-20 Rocksulesnurren BRR/WcS R/N Karlstad RS
2022-09-03 Storsjöbuggen GP BRR N Östersund ÖBRK
2022-09-03 Lilla Storsjöbuggen & Lilla Storsjöswingen BRR/WcS R/N Östersund ÖBRK
2022-09-03 Norrlandsmästerskapet (DM MNDSF/NVDSF) Östersund BRR X Östersund ÖBRK
2022-09-10 Pepparrotssnurren BRR R/N Enköping, Fjärdhundrahallen ENA
2022-09-10 Pepparrotsbuggen BRR N Enköping, Fjärdhundrahallen ENA
2022-09-10 PiratenPokalen 2022 BRR/WcS R/N Sjöbo VOLL 2
2022-09-10 PiratenPokalen 2022 SHDSF Distriktscupen Deltävling 1 BRR X Sjöbo VOLL
2022-09-10 PiratenPokalen 2022 Utmaningen BRR X Sjöbo VOLL 1
2022-09-10 PiratenPokalen 2022 Slowbugg BRR X Sjöbo VOLL 1
2022-09-10 KDC Open DD/HH R/N Karlskoga KDC
2022-09-17 Guldsnurren BRR N Skellefteå SDK
2022-09-17 Guldsnurren R BRR R/N Skellefteå SDK
2022-09-17 Elite Dance Autumn Trophy 2022 TIO R/N Göteborg GED
2022-09-17 DM Skåne-Halland BRR/WcS N/X/? Kalmar SPIR
2022-09-17 DM Sydöstra BRR/WcS N/X/? Kalmar SPIR
2022-09-17 Landsslaget BRR/WcS R/X Kalmar SPIR 1
2022-09-24 Victory Dance Competition HH R/N Göteborg VDA
2022-09-25 On-Linbuggen 3.4 BRR/TIO/LINE/DD/WcS/HH R/N Digitalt LSDK 2
2022-10-01 Jailhouse Grand Prix BRR N Kumla DKDM
2022-10-01 Jailhouse Swing BRR/WcS R/N Kumla DKDM
2022-10-02 Jailhouse Groove HH R/N Kumla DKDM
2022-10-02 SM i Hiphop 2022 HH X/? Kumla DKDM
2022-10-08 Växjöbuggen GP BRR N Växjö JDC
2022-10-08 Jiversbuggen R BRR R Växjö JDC 1
2022-10-15 Helsingborg Trophy 2022 TIO R/N Helsingborg IMPE
2022-10-22 Mälarsnurren BRR R/N Kolbäck MÄLAR
2022-10-22 SM i Dans Disco, Slowdance, British Freestyle DD X/? Tidaholm DVT
2022-10-22 Nationals Performing Arts PART N Tidaholm DVT
2022-10-22 Dance Challenge Disco, British Freestyle, Slowdance, Performing arts DD/PART R/N Tidaholm DVT
2022-11-05 MölDK Challenge Cup TIO/DD R/N Mölndal MölDK
2022-11-11+ SM i Dans Bugg, Dubbelbugg, Lindy Hop, Rock n Roll & Boogie Woogie 2022 BRR X Uppsala UBSS
2022-11-12 Independance Cup DD/HH R/N Lidköping IDSK
2022-11-19 Victory Dance Competition, Hiphop HH R/N Göteborg VDA
2022-11-20 On-Linbuggen 3.5 BRR/TIO/LINE/DD/WcS/HH R/N Digitalt LSDK
2022-11-20 Victory Dance Competition, Performing Arts PART N Göteborg VDA
2022-11-26 Pepparkaksbuggen - Tierp OLAND
2022-11-26 Lussekattsbuggen R - Tierp OLAND
2022-11-26 SM i Standard, Latin & 10-dans/SSDC TIO R/N/X Stockholm ADK
2022-12-03 DM Östra BRR X Linköping LSDK
2023-02-26 On-Linbuggen 3.6 BRR/TIO/LINE/DD/WcS/HH R/N Digitalt LSDK
2023-04-15 Lilla Solnapokalen TIO R/N Solna SSDK
2023-05-14 On-Linbuggen 3.7 BRR/TIO/LINE/DD/WcS/HH R/N Digitalt LSDK
2023-09-24 On-Linbuggen 3.8 BRR/TIO/LINE/DD/WcS/HH R/N Digitalt LSDK
2023-11-26 On-Linbuggen 3.9 BRR/TIO/LINE/DD/WcS/HH R/N Digitalt LSDK
Resulta

Tävlingsresultat från 2021-07-07 till 2022-07-07.

  Klass Plats UP Tävlande

2022-05-26  -  Timmelesnurren, Ulricehamn

BVR 4 Knut Bjunert & Catharina Carlsson (BDF / BLÅA)
BVC 1 *** 3 Freddy Sandberg & Olivia Dahlgren (BLÅA / GÅS)
BVC 7 Sixten Dahlbom & Ida Engelbrektsson (BLÅA / BDF)

2022-05-21  -  Granebergssnurren, Uppsala

RVR/RVC 1 ** 2 Conrad Lindström & Cajsa Weinemo (BLÅA / DKB)
DVC 1 * 1 Conrad Lindström, Cajsa Weinemo & Jana Sondell (BLÅA / DKB / UBSS)

2022-05-14  -  Nordic Champion BW MC, BW JUN, BW SEN, Odense

BWM 6 / 8 Conrad Lindström & Cajsa Weinemo (BLÅA / DKB)

2022-05-14  -  World Cup BW MC, BW JUN, BW SEN, Odense

BWM 12 / 22 Conrad Lindström & Cajsa Weinemo (BLÅA / DKB)

2022-04-30  -  Jönköpings Trofén

BVC 26 Sixten Dahlbom & Ida Engelbrektsson (BLÅA / BDF)

2022-04-24  -  On-Linbuggen 3.2, Linköping

B35R 3 Bo Jönsson & Marie Lundberg (BLÅA)

2022-03-19  -  Rocksulesnurren, Karlstad

BVC 16 / 31 Sixten Dahlbom & Ida Engelbrektsson (BLÅA / BDF)

2022-03-19  -  Rocksulans Grand Prix, Karlstad

BVA 4 / 18 Conrad Lindström & Matilda Lindgren (BLÅA / UBSS)
BWVA 3 / 3 Conrad Lindström & Cajsa Weinemo (BLÅA / DKB)

2022-02-20  -  On-Linbuggen 3.1, Linköping

B35R 2 Bo Jönsson & Marie Lundberg (BLÅA)

2021-12-19  -  On-Linbuggen 3.0, Linköping

B35R/BGR Bo Jönsson & Marie Lundberg (BLÅA)

2021-12-11  -  Svenska mästerskap i Bugg & Rock 'n' Roll-danser, Uppsala

BV 4 / 49 Conrad Lindström & Matilda Lindgren (BLÅA / UBSS)
BWV 2 / 7 Conrad Lindström & Cajsa Weinemo (BLÅA / DKB)
DV 1 / 2 Benjamin Österlund, Conrad Lindström & Matilda Lindgren (UBSS / BLÅA)

2021-11-20  -  Lundasnurren - Utmaning bugg, Burlöv

BX 10 Sixten Dahlbom & Ida Engelbrektsson (BLÅA / BDF)
BX S Bo Jönsson & Marie Lundberg (BLÅA)

2021-11-20  -  Lundasnurren - Utmaning slowbugg, Burlöv

BX 4 Freddy Sandberg & Josefin Risberg (BLÅA / GÅS)
BX 10 Sixten Dahlbom & Ida Engelbrektsson (BLÅA / BDF)

2021-11-20  -  Lundasnurren, Burlöv

BVR 7 Dennis Werme & Therese Olsson (BLÅA)
B35R/BGR 2 Bo Jönsson & Marie Lundberg (BLÅA)
BVC 2 ** 2 Freddy Sandberg & Josefin Risberg (BLÅA / GÅS)
BVC 5 Sixten Dahlbom & Ida Engelbrektsson (BLÅA / BDF)

2021-11-20  -  DM Skåne-Halland, Burlöv

B35 S Bo Martinsson & Cecilia Martinsson (BLÅA)

2021-11-13  -  Jailhouse Rock, Kumla

Möjlig klassuppflytting BWJB/BWVB 1 / 3 * 6 Conrad Lindström & Cajsa Weinemo (BLÅA / DKB)
BVC 11 / 12 Sixten Dahlbom & Ida Engelbrektsson (BLÅA / BDF)
BVA 3 / 5 Conrad Lindström & Matilda Lindgren (BLÅA / UBSS)

2021-11-13  -  Jailhouse Swing, Kumla

BVC 14 / 16 Sixten Dahlbom & Ida Engelbrektsson (BLÅA / BDF)

2021-10-09  -  Testtävling B & DB - Växjö

BVX Sixten Dahlbom & Ida Engelbrektsson (BLÅA / BDF)
BVX Conrad Lindström & Matilda Lindgren (BLÅA / UBSS)
BVX Dennis Werme & Therese Olsson (BLÅA)
B35X Bo Jönsson & Marie Lundberg (BLÅA)

2021-10-09  -  Jiversbuggen, Växjö

BGR/B35R 11 / 17 Bo Jönsson & Marie Lundberg (BLÅA)
BVR 11 / 19 Dennis Werme & Therese Olsson (BLÅA)
BVR 13 / 19 Sixten Dahlbom & Ida Engelbrektsson (BLÅA / BDF)

2021-10-09  -  Växjöbuggen GP

BJB/BVC 11 / 34 Sixten Dahlbom & Ida Engelbrektsson (BLÅA / BDF)
B35A S / 35 Bo Martinsson & Cecilia Martinsson (BLÅA)
BVA 4 / 12 Conrad Lindström & Matilda Lindgren (BLÅA / UBSS)
BWJC/BWJB/BWVC/BWVB 1 / 8 *** 5 Conrad Lindström & Cajsa Weinemo (BLÅA / DKB)
DVB 6 Benjamin Österlund, Conrad Lindström & Matilda Lindgren (UBSS / BLÅA)

2021-08-28  -  Storsjöbuggen GP, Östersund

BVA 3 Conrad Lindström & Matilda Lindgren (BLÅA / UBSS)
BWVB/BWVA 2 2 Conrad Lindström & Cajsa Weinemo (BLÅA / DKB)

2021-08-21  -  Rocksulesnurren, Karlstad

BVR 6 / 10 Sixten Dahlbom & Ida Engelbrektsson (BLÅA / BDF)
Datum Tävling Discipliner K Ort Arr #
 
2022-08-20 Rocksulebuggen BRR N Karlstad RS
2022-08-20 Rocksulesnurren BRR/WcS R/N Karlstad RS
2022-09-03 Storsjöbuggen GP BRR N Östersund ÖBRK
2022-09-03 Lilla Storsjöbuggen & Lilla Storsjöswingen BRR/WcS R/N Östersund ÖBRK
2022-09-03 Norrlandsmästerskapet (DM MNDSF/NVDSF) Östersund BRR X Östersund ÖBRK
2022-09-10 Pepparrotssnurren BRR R/N Enköping, Fjärdhundrahallen ENA
2022-09-10 Pepparrotsbuggen BRR N Enköping, Fjärdhundrahallen ENA
2022-09-10 PiratenPokalen 2022 BRR/WcS R/N Sjöbo VOLL 2
2022-09-10 PiratenPokalen 2022 SHDSF Distriktscupen Deltävling 1 BRR X Sjöbo VOLL
2022-09-10 PiratenPokalen 2022 Utmaningen BRR X Sjöbo VOLL 1
2022-09-10 PiratenPokalen 2022 Slowbugg BRR X Sjöbo VOLL 1
2022-09-10 KDC Open DD/HH R/N Karlskoga KDC
2022-09-17 Guldsnurren BRR N Skellefteå SDK
2022-09-17 Guldsnurren R BRR R/N Skellefteå SDK
2022-09-17 Elite Dance Autumn Trophy 2022 TIO R/N Göteborg GED
2022-09-17 DM Skåne-Halland BRR/WcS N/X/? Kalmar SPIR
2022-09-17 DM Sydöstra BRR/WcS N/X/? Kalmar SPIR
2022-09-17 Landsslaget BRR/WcS R/X Kalmar SPIR 1
2022-09-24 Victory Dance Competition HH R/N Göteborg VDA
2022-09-25 On-Linbuggen 3.4 BRR/TIO/LINE/DD/WcS/HH R/N Digitalt LSDK 2
2022-10-01 Jailhouse Grand Prix BRR N Kumla DKDM
2022-10-01 Jailhouse Swing BRR/WcS R/N Kumla DKDM
2022-10-02 Jailhouse Groove HH R/N Kumla DKDM
2022-10-02 SM i Hiphop 2022 HH X/? Kumla DKDM
2022-10-08 Växjöbuggen GP BRR N Växjö JDC
2022-10-08 Jiversbuggen R BRR R Växjö JDC 1
2022-10-15 Helsingborg Trophy 2022 TIO R/N Helsingborg IMPE
2022-10-22 Mälarsnurren BRR R/N Kolbäck MÄLAR
2022-10-22 SM i Dans Disco, Slowdance, British Freestyle DD X/? Tidaholm DVT
2022-10-22 Nationals Performing Arts PART N Tidaholm DVT
2022-10-22 Dance Challenge Disco, British Freestyle, Slowdance, Performing arts DD/PART R/N Tidaholm DVT
2022-11-05 MölDK Challenge Cup TIO/DD R/N Mölndal MölDK
2022-11-11+ SM i Dans Bugg, Dubbelbugg, Lindy Hop, Rock n Roll & Boogie Woogie 2022 BRR X Uppsala UBSS
2022-11-12 Independance Cup DD/HH R/N Lidköping IDSK
2022-11-19 Victory Dance Competition, Hiphop HH R/N Göteborg VDA
2022-11-20 On-Linbuggen 3.5 BRR/TIO/LINE/DD/WcS/HH R/N Digitalt LSDK
2022-11-20 Victory Dance Competition, Performing Arts PART N Göteborg VDA
2022-11-26 Pepparkaksbuggen - Tierp OLAND
2022-11-26 Lussekattsbuggen R - Tierp OLAND
2022-11-26 SM i Standard, Latin & 10-dans/SSDC TIO R/N/X Stockholm ADK
2022-12-03 DM Östra BRR X Linköping LSDK
2023-02-26 On-Linbuggen 3.6 BRR/TIO/LINE/DD/WcS/HH R/N Digitalt LSDK
2023-04-15 Lilla Solnapokalen TIO R/N Solna SSDK
2023-05-14 On-Linbuggen 3.7 BRR/TIO/LINE/DD/WcS/HH R/N Digitalt LSDK
2023-09-24 On-Linbuggen 3.8 BRR/TIO/LINE/DD/WcS/HH R/N Digitalt LSDK
2023-11-26 On-Linbuggen 3.9 BRR/TIO/LINE/DD/WcS/HH R/N Digitalt LSDK

Scrolla till topp